flp

flp

28 Temmuz 2013 Pazar

Başarı

BAŞARILI OLMAK İÇİN AMACIMIZ OLMALI
       AMACIMIZ OLMALI. AMÇSIZ İNSAN YÖNSÜZ KÜREĞİ OLMAYAN VE DÜMENİ YİTİP GİTMİŞ BİR TEKNEYE BENZER. BU TEKNE GÖRL ÜZERİNDEYSE ÖYLECE DURU. AKARSU ÜSTÜNDEYSE SUYUN GÖTÜRDÜĞÜ YERE GİDER VE KAYALARA ÇARPIP PARÇALANIR. DENİZDE İSE HİÇBİR ZAMAN KIYI GEZİNTİSİ YAPAMAYACAK VE İSTEDİĞİ LİMANA ÇIOKAMAYACAK. OKYANUSTA İSE YAŞAMINI TAMAMEN  DALGALARIN İNSAFINA BIRAKACAK.

        AMACINIZ BELİRLEYİNİZ., AMACINIZA HANGİ MADDİ VE MANEVİ MADDELERLE ULAŞACAKSINIZ ONLARIDA BELİRLEYİNİZ..AMAÇLAR NİHAİ SONUÇLARDIR. HEDEFLER İSE AMACI BELİRLER.

·         SİZ KİMİNLE  YADA KİMLERLE YAŞIYORSUNUZ.
·         ÖMRÜNÜZÜ KİME YADA KİMLERE ADADINIZ.
·         KİM YADA KİMLERE HARCIYORZSUNUZ.
        BİREYLERİN SADECE % 3 ÜNÜN AMACI VARDIR. BİRLİKTE YAŞAYAN KADIN VE ERKEKLERİN İSE SADECE % 1 NİN HEDEFLERİ VARDIR.SİZ % 97 DEMİ YOKSA %3 ÜNDEMİSİNİZ.ÇEVRENİZİ İTİNALI BİR ŞEKİLDE TEMİZLEYİNİZ.İLK 10 KİŞİYE BAKIN. SİZİN AMACINIZA GİTMENİZDE NASIL ROL OYNUYORLAR. DESTEKMİ YOKSA ENGELLERMİ

TEMİZLEYİN
  • HER GÜN ŞİKAYET EDEREK NE ELDE ETTİNİZ.
  • HER GÜN KENDİNİZE KIZARAK  NE ELDE ETTİNİZ.
  • HER GÜN BAŞKALARINA KIZARAK NE ELDE ETTİNİZ.
  • HERGÜN NEGATİF TUTUM YAŞAYARAK  NE ELDE ETTİNİZ
  • HER GÜN DEDİKODU YAPARAK NE ELDE ETTİNİZ.
  • HER GÜN AYNI ŞEYLERİ YAPARAK NE ELDE ETTİNİZ.
BIKMADINIZ MI.
      
    YAŞAMINIZIN SORUMLULUĞUNU ALAMA ZAMANI GELDİMİ? YAŞAMINIZDAN SADECE SİZ SORUMLUSUNUZ. NE ANNEN , NE BABAN, NE KARIM , NE KOCAM, NE ÇOCUĞUM , NE DOSTUMM  NEDE BAŞKALARI.SADECE SEN SORMLUSUN.
     GEÇMİŞ İÇİN BİRŞEY YAŞAMA. BUNDAN SONRA YENİ BİR DÜŞÜNCE TARZIYLA CESARETLİ OLAMLI VE KARAR VERMELİSİN.
     YOKSA KORKAK BİRİ OLARAK ESKİ  ZAVALLI ACILI UMUTSUZ VE AMACI OLAMAYN CAN SIKICI YAŞAMAMI DÖNMELİSİN .
BİR KARAR VER
      AMACINIZ SİZSİNİZ, ONU SİZ YARATTINIZ. VE YAŞAM SİZİN BAŞKALARININ DEĞİL. BİR KEZ OLSUN YAŞAMINIZIN SORUMLULUĞUNU ELİNİZE ALIN.BİR KEZ OLSUN KENDİNİZE YALAN SÖYLEMEYİN.BİR KEZ OLSUN KORKULARINIZLA YÜZLEŞİN

VE KORKMAYIN.
     KİŞİSEL AMACINIZI BELİRLEDİKTEN SONRA  BU HEDEFLERE ULAŞMAK İÇİN MADDİ VE MANEVİ HEDEFLERİNİZ BELİRLEMELİSİNİZ.
     AMACINIZA ULAŞTIRACAK İŞLER HANGİsİ LİSTESİNİ YAPIN.
     AMACINIZA SİZİ ULAŞTIRACAK EN ÖNEMLİ ŞEY AİLE KURMAKTIR. HEDEF KOYMAK VE ULAŞMAK EN ÖNEMLİ BECERİLERDEN BİRİDİR. BAŞARININ HEDEFLERLE EŞİT OLDUĞUNA GERİ KALANIN BİR YORUM OLDUĞU BİLİNİR. ONLARA ULAŞMAK YOLUNDA  ÇALIŞMA GÜNLÜK İŞLER GİBİ DOĞAL BİR ALŞIŞKANLIK HALİNE GELMEDEN PERFORMANSINIZLA NELER YAPABİLECEGİNİZİ GÖRMEK MÜMKÜN OLAMYACAK.HEDEF KOYMAK VE BAŞARMADAN ÖNCE ZİHNİNİZİ TEMİZLEYİP TUTUM VE TAVIRLARINIZI VE ÖNEMLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ, EYLEMLERİ HEDEFLERİNİZE ULAŞMAK İÇİN KULLANMAK.
     HEDEFLERİ OLAN BİR TAKIMLAMI ÇALIŞIYORSUNUZ. YOKSA BAŞI BOŞ GEZEN BİR AVARE İNSANMISINIZ. UNUTMAYIN HEDEFLERİNİZ YAKITINIZDIR HEDEFİ OLAMAYN  BİR İNSAN AMAÇSIZCA SÜRKLENEN VE KAYALIKLARDA PARÇALANMA TEHLİKESİ OLAN DÜMENSİZ.BİR TEKNEYE BENZER.
     HEDEFİ OLAN BİR İNSANSA PUSULASI ROTASI ELİNDE BİR HARİTASI İLE BİR LİMANA SEYAHAT EDEN BİR GEMİDİR. BAŞARILI OLMAK İÇİN İHTİYAÇ DUYULAN 2 ANA MADDE.
1.       NEYİ İSTEDİĞİNİZE TAM OLARAK KARAR VERİN
2.       ONU ELDE EDEBİLMEK İÇİN ÖDEYECEĞİNİZ BEDELİ, BELİRLEMEK VE ONDAN SONRA BU BEDELİ ÖDEMEYE ÇALIŞMAK.

BAŞARI HOŞLANDIĞINIZ BİR YEMEĞİ, YİYİP PARASINI ÖDEMEK DEĞİLDİR. PARASINI ÖDEYİP İSTEDİĞİN YEMEĞİ YEMEKTİR.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder